KONST / Litografier / Färglitografi 15685114
nr 1568 5114
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Signerad, numrerad 251/360, daterad -85. Färglitografi, bildmått: 56x51 cm, yttermått inklusive ram: 82x65 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 20:09:57
150 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås